My organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i fundacje patriotyczne zgromadzone w dniu 29.IX.2013 r. na Forum Obywatelskich Ruchów w warszawskiej Sali NOT-u,

zwracamy się do Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

o nie podpisywanie

dużej nowelizacji Kodeksu Postępowania Karnego, ponieważ narusza ona prawa człowieka i nie zawiera podstawowych gwarancji obiektywnego procesu, w tym rejestrowania postępowań i udziału w nich organizacji społecznych.

Rezolucja uchwalona jednomyślnie przez reprezentantów następujących stowarzyszeń i organizacji:

„Federacja Obywatelskich Ruchów – Polska” – Paweł Kukiz;

Demokracja Bezpośrednia – Waldemar Fydrych – „Major”; Dominik Hernik, Paweł Tanajno;

Federacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Jacek Kozłowski;

Federacja Stowarzyszeń „Solidarności” – Warszawa – Dariusz Komorowski;

Forum-Z „Naprawmy Wymiar Sprawiedliwości” – Michał Ziebiński;

Jesteśmy zmianą – Izabela Litwin;

Klub Inteligencji Polskiej – Marek Toczek, Dariusz Grabowski;

Komitet Obywateli III RP za granicą – Kazimierz Iwanowski, Gr. Miernicka;

Komitet Społeczny „ Wspólna Sprawa” Wołomin – Ryszard Tomczyk;

KPN „Niezłomni” – Adam Słomka;

Krajowe Stowarzyszenie Spółdzielców „Nasze Mieszkania” – Warszawa – Jaromir Gazy;

Liga Nyska – Piotr Smoter.

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa – Konrad Rydel, Andrzej Szczurowski;

Niepokonani – Łódź – Ryszard Gasparski;

Niepokonani 2012 – Jerzy Książek;

Niezłomni – Warszawa – Rafał Mossakowski ;

Ogólnop. Stow. Osób Wykluczonych – Łódź – Marek Ludwikiewicz, Mirosław Chandrała;

Ogólnopolski Ruch Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją – Poznań - Renata Ramos;

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy – Krzysztof Bukiel;

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach – Przemysław Cuske;

Porozumienie Społeczne „Revocatio” – Kraków – Andrzej Fatyga, Jarosław Medyński, Antoni Gromadzki;

Ruch JOW – Lublin – Krzysztof Kowalczyk;

Ruch JOW – Czerwonka – Henryk Kozłowski;

Ruch Obrony Bezrobotnych – Katowice – Zygmunt Miernik;

Ruch Polaków krzywdzonych przez Władze – Sławomir Kropisz;

Ruch Społeczny „Nowa Polska” – Częstochowa – Andrzej Dziąba;

Ruch Społeczny „Stop Bezprawiu” – Lublin – Jerzy Pietrzyk;

Ruch Społeczny Poszkodowanych Przedsiębiorców „Stop Ekranom”;

Społeczny Komitet Obrony Praw Człowieka w Wieluniu – Jan Derbis;

Stowarzyszenie Obrony Praw Ojców – Warszawa -Zenon Nowak;

Stowarzyszenie Patriotyczne Ziemi Grajewskiej – Andrzej Kochanowski;

Stowarzyszenie „Demokracja Bezpośrednia” – Krzysztof Szewczyk;

Stowarzyszenie „Kochamy Błonie” – Grzegorz Stępniewski;

Stowarzyszenie „Kochamy Warmię” – Jacek Adamus;

Stowarzyszenie „Krajowe Porozumienie Samorządowe” – Tadeusz Bartold

Stowarzyszenie „Niepokonani 2013” Ostrołęka – Jerzy Nowakowski;

Stowarzyszenie „Obywatele Przeciw Bezprawiu” – Opole, Nysa – Janusz Sanocki;

Stowarzyszenie „OMNI” – Jan Herman – Grodzisk Maz.;

Stowarzyszenie „Polska mój dom” – Paulina Szewczuk;

Stowarzyszenie „Polska wolna od GMO” – Gliwice – Anna Szmelcer;

Stowarzyszenie „Polska Wolności” Gliwice;

Stowarzyszenie „Przeciw Bezprawiu Sądów i Prokuratur” – Bielsko-Biała – Jerzy Jachnik;

Stowarzyszenie „Przeciw Bezprawiu” Toruń – Barbara Bączkowska;

Stowarzyszenie „Solidarni w działaniu” – Kępno – Piotr Adamski, Jolanta Jędrecka;

Stowarzyszenie Centrum Zrównoważonego Rozwoju – Łódź – Zbigniew Tyneński;

Stowarzyszenie Inteligencji Polskiej – Ryszard Kobiela;

Stowarzyszenie Obrony i Rozwoju Polski – Tadeusz Chołda, Lucyna Podgórska;

Stowarzyszenie Obrony i Rozwoju Polski – Zwoleń – Krzysztof Skrzypczak;

Stowarzyszenie Obywatelskie „Samorządność” – Włocławek – Dariusz Grudziecki,

Stowarzyszenie Ogrodów Działkowych – Ireneusz Jarząbek, Marek Odlanicki-Poczobutt;

Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu – Katowice – Krzysztof Musialski;

Stowarzyszenie RadogostGałków Duży – Jerzy Surowiecki;

Stowarzyszenie Represjonowanych w stanie wojennym – Bydgoszcz – Andrzej Ikert;

Stowarzyszenie rozwoju „Geotermia w Polsce im. św. Jadwigi”- Marek Kaźmierczak;

Stowarzyszenie Ruch Społeczny – PN – Ryszard Opara, Zbigniew Wrzesiński;

Stowarzyszenie Społeczne – Lublin – Andrzej Jędrzejewski, Marzena Jędrzejewska;

Świętokrzyski Komitet Obrony Społecznej – Kielce – Bogdan Migas, Bogusław Moskal;

Warszawska Wspólnota Samorządowa – Maciej Białecki;

Zieloni Nowa Generacja Łódź – Dariusz Łaska;

Zmieleni.pl – Brodnica – Paweł Szramka;

Zmieleni.pl – Kraków – Paweł Koppko;

Zmieleni.pl – Warszawa – Paweł Olewiński;

Zmieleni.pl – Włocławek – Marcin Sadowski;

Zmieleni.pl – Grójec – Paweł Maciak;

Osoby obecne na spotkaniu:

Lucyna Szczucka – Kielce,

Andrzej Czachor – Warszawa;

Marcin Masny – Warszawa;

Mieczysław Debski – Piastów;

Józef Drogoń ; Bogdan Goczyński – Nadarzyn;

Robert Fondaliński – Warszawa,

Piotr Paczuski – Warszawa;

Andrzej Weselski; Tadeusz Polelejew – Osów;

Ireneusz Piekarski, Anna Wach – Niepokonani – Skierniewice;

Grzegorz Swoa; Irena Bordzio-Berus – zmieleni.pl – Radom;

Joanna Gniewek – Warszawa;

Ryszard Michalak; Maciej Rysiewicz –portal „3-obieg”;

Zambrzycka Ewa – „Niepokonani 2012” – Białystok;

Rusaczek Janusz – Białystok;

Porowski Krzysztof – zmieleni.pl – Warszawa;

Maria Bzura – Niepokonani 2012 ;

Krzysztof Więkowski – ;

Kacper „Rebel” – „Pospolite Ruszenie”;

Stanisław Rabczuk – „3obieg”;

Paweł J. – „Zniszcz system”;

Janusz Gajewski;

Czesław Przystawa;

Lech Ciciała;

Andrzej Żuromski – „Stop pomówieniom”;

Romuald Batorski – Kłodzko;

Wacław Szymonik – Lublin;

Małgorzata Todd – Wydawnictwo „Twins”;

Krystyna Górzyńska – „Rebeliantka”;

Teresa Nowak – Wołomin;

Eric A. Kaminski – „Niepokonani Warszawa;

Anna Niedziałkowska – Stowarzyszenie JOW;

Jan Szymański – Warszawa;

Barbara i Henryk Filipowicz – Legionowo;

Marek Głogowski – Klub Ronina;

Ludwik Wasiak, Adam Bednarczyk;

Norbert Tomczyk;

Andrzej Zieliński – Kozienice;

Paweł Tanajno;

Jerzy Piórecki;

Andrzej Łączny – Kraków;

Zbigniew Jacek Puchniowski;

Jan Kowalski – PON;

Beata Dróżdż;

Łukasz Perzyński – Warszawa;

Joanna Karłowicz-Wilan;

Dariusz Kociuba – Olsztyn;

Jarosław Dziwiński;

Leopold Żurowski – Piotrków Tryb.;

Janusz Mikulak;

Mieczysław Szwagrzyk, Renata Ziemba;

Ryszard Świtoń;

Damian Wolczyk;

Marek Frankiewicz;

Paweł Dabrowski, Jakub Krawiec;

Rafał Zawadzki, Andrzej Baranowski;

Krzysztof Szczotka;

Zdzisław Jankowski – Konin;

Piotr Marzec;

Roman Łambucki – Kłodzko;

Barbara Beecka – Lublin;

Remigiusz Zarzycki – Ruch JOW;

Alfred Zioło – Pracownia Badań Społecznych;

Longin Wawrzonek – Zwoleń;

Dominik Nycz;

Alina Dobrowolska-Segit;

Władysław Wiatrowski – Brzeg;

Roman Mieczysław Gaweł.

 

Za zgodność:

Przewodniczący obrad – Janusz Sanocki / koordynator d/s informacji